close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 12 września 2017

  W ramach drugiego etapu projektu polskiej współpracy rozwojowej czterech pracowników szkółki żeglarskiej z Brasławia wybrało się na szkolenia do Augustowa organizowane przez Zespół Placówek Młodzieżowych.

   

  Dzięki realizacji projektu „Brasław-2” białoruscy instruktorzy uczestniczą w zajęciach z technik szkoleniowych oraz zarządzania szkółką żeglarską na bazie doświadczeń Augustowa. Instruktorzy zapoznają się ze sposobem funkcjonowania szkoły, prowadzenia naboru oraz współpracy z rodzicami. Augustowscy specjaliści podpowiadają również jak wykorzystać czas w chwilach niepogody. Pozyskana wiedza i umiejętności pozwolą na efektywniejsze wykorzystanie utworzonej infrastruktury w nowym sezonie żeglarskim.

   

  Wyjazd brasławskich instruktorów do Augustowa jest kolejnym etapem kontynuowanej od 2016 roku polskiej współpracy rozwojowej na rzecz wzmocnienia potencjału turystycznego oraz popularyzacji sportu żeglarskiego na brasławskich jeziorach. Tegoroczne działania obejmą ponadto modernizację budynku w celu przystosowania go do potrzeb mieszkalnych instruktorów oraz uczniów brasławskiej szkółki.

   

  W maju br. zainaugurowana została działalność szkółki, dla której Ambasada Polski w Mińsku zakupiła żaglówki szkoleniowe oraz wybudowała niezbędną infrastrukturę.

   

  Brasław 2
  Brasław 2
  Brasław 2
  Brasław 2
  Brasław 2

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: