close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • STUDIUJ W POLSCE

 • Narodowe Centrum Kultury ogłasza nabór na półroczne stypendia w Polsce w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Gaude Polonia. Program Gaude Polonia przeznaczony jest dla młodych twórców i tłumaczy z krajów Europy Środkowo – Wschodniej.

  Pobyt stypendialny w Polsce będzie trwał od 1 lutego do 31 lipca 2017 r. Stypendyści zostaną wyłonieni w drodze konkursu.

  Od kandydatów wymagana jest znajomość języka polskiego przynajmniej na poziomie podstawowym.

  Zgłoszenia do udziału w programie będą przyjmowane do 15 października 2016 r.

            Wymagane dokumenty:

  - wniosek o przyznanie stypendium;

  - minimum 2 rekomendacje od twórców uznanych w danej dziedzinie;

  - portfolio (w postaci papierowej lub CD).

            Wnioski można składać w Instytucie Polskim w Mińsku lub bezpośrednio w Narodowym Centrum Kultury.

            Szczegółowy regulamin programu można znaleźć na stronie: http://www.nck.pl/gaude-polonia/317677-dokumenty-6/

            Dodatkowe informacje o programie można uzyskać w Narodowym Centrum Kultury w Warszawie (tel. +48-22-21-00-121, e-mail: bogumila.berdychowska@nck.pl ).

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Szanowni Państwo,

   

   

  Witamy w Polsce, nowoczesnym i dynamicznie rozwijającym się kraju, który jest członkiem Unii Europejskiej, gdzie edukacja i nauka naprawdę się liczą. Jeśli chcecie poznać naszą długą i bogatą tradycję szkolnictwa wyższego, które umożliwia młodym ludziom uzyskanie wykształcenia uznawanego na całym świecie, to zapraszamy do studiowania w Polsce.

   

  Polskie tradycje uniwersyteckie należą do najstarszych w Europie. W 1364 roku król Kazimierz Wielki założył Akademię Krakowską – dzisiejszy Uniwersytet Jagielloński. Obecnie nasz system szkolnictwa wyższego szybko się rozwija. Polska jest na czwartym miejscu w Europie – po Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji - pod względem liczby osób studiujących na uczelniach. Ogółem liczba studentów w ponad 400 szkołach wyższych wynosi prawie 2 miliony. Polskie uczelnie są integralną częścią Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego. Oferują nowoczesne kierunki studiów, których programy tworzone są w oparciu o europejskie ramy kwalifikacji. Z kolei wysokość czesnego dla cudzoziemców jest o wiele korzystniejsza w porównaniu z innymi krajami UE.

   

  Polska bierze aktywny udział w Procesie Bolońskim. Dzięki wprowadzeniu trójstopniowej edukacji wyższej i Europejskiego Systemu Transferu i Akumulacji Punktów (ang. European Credit Transfer System), cudzoziemcy studiujący w Polsce mogą łatwo kontynuować naukę w innym kraju Unii Europejskiej. Studenci zagraniczni przyjeżdżający do Polski mają dostęp do atrakcyjnej i różnorodnej oferty edukacyjnej, która spełnia wysokie standardy europejskie – mogą studiować medycynę, biotechnologię i inżynierię, ale także sztukę i ekonomię, a ich dyplom będzie uznawany w Europie i na świecie.

   

   

  Zapraszamy do skorzystania z niezwykłych możliwości, jakie oferuje Polska. Przyjedź do Unii Europejskiej! Zacznij od Polski!

   

   

  Serdecznie pozdrawiam,

   

  Profesor Lena Kolarska-Bobińska

   

  Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

   

   

  Zachęcamy wszystkich, zainteresowanych podjęciem studiów wyższych w Polsce,

   

  do zapoznania się z atrakcyjną ofertą polskich uczelni wyższych, poprzez portale internetowe:

   

  www.go-poland.pl oraz www.wybierzstudia.nauka.gov.pl

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: