close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 24 sierpnia 2017

  Już po raz szósty z inicjatywy Ambasady RP w Mińsku i duetu wokalnego WitaM (Maryna Towarnicka i Witalij Aleszkiewicz) w dniach 7-8 października w Mińsku odbędzie się Festiwal Piosenki im. Anny German przybliżający postać i twórczość wybitnej piosenkarki oraz promujący młodych, utalentowanych muzycznie ludzi wywodzących się ze środowiska polonijnego.

  Festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem i sympatią muzyków amatorów, profesjonalistów oraz publiczności. Ponadto wielojęzyczna twórczość Anny German pozwala na spotkanie z kulturą, która jest bliska dla Polaka i dla Białorusina. To zapewne  jest jeden z powodów, dla którego tak dawno zarejestrowane piosenki wciąż cieszą się żywym zainteresowaniem i przyciągają grono młodych słuchaczy i wykonawców.

   

  Młodzi wokaliści zainteresowani występem mogą jeszcze przesyłać swoje zgłoszenia do 28 września br. na adres festywalag@mail.ruFormularz zgłoszeniowy i regulamin Festiwalu został zamieszczony na stronie internetowej www.annagerman.by .

   

   

  Działania festiwalowe obejmują dwa dni. W pierwszym dniu przeprowadzony zostanie konkurs w 3 kategoriach: soliści 15-26 lat, soliści powyżej 26 lat, zespoły. Każdy zaprezentuje dwa utwory - jeden w języku polskim, drugi w dowolnym języku. Po konkursie jury, w skład którego wejdą artyści białoruscy i przedstawiciele świata muzycznego z Polski) ogłosi listę osób zaproszonych do koncertu galowego. W drugim dniu imprezy, podczas finałowego koncertu przedstawione zostaną wyniki, wręczone nagrody i nastąpi część artystyczna, przewidująca prezentację piosenek laureatów oraz zaproszonych gości.

   

  Miłośnicy talentu Anny German, którzy chcieliby wziąć udział w tym święcie muzyki mogą otrzymać bezpłatne wejściówki na Koncert Galowy Festiwalu. Są one do odbioru w dniach 4-6 października 2017 r., w godz. 9.00-16.00, w okienku nr 3 (informacyjnym) w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Mińsku (ul. Krapotkina 91a).

   

  Koncert odbędzie się na Małej Scenie Pałacu Republiki (Pl. Październikowy 1) w dniu 8 października br. o godz. 17.00. Wezmą w nim udział laureaci Festiwalu i goście m.in. Marek Ravski - doskonały polski nauczyciel śpiewu i emisji głosu a także Piotr Elfimow - znany białoruski piosenkarz, kompozytor, reżyser, laureat Międzynarodowego Festiwalu im. Anny German „Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze, Tatiana Starczenko - pianistka, solistka Białoruskiej Państwowej Filharmonii, twórca i kierownik artystyczny „Salonu Muzycznego”, Grigorij Poliszczuk – solista wiodących austriackich agencji muzycznych oraz laureat międzynarodowych konkursów, Nadzieja Brońska - członkini Białoruskiego Związku Działaczy Muzycznych, działaczka polonijna, laureatka Międzynarodowego Festiwalu im. Anny German „Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: