close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ

 • 29 lipca 2015

  Poniżej prezentujemy katalog informacji o polskich miejscach pamięci na Białorusi w części składającej się na Miński Okręg Konsularny. Zestawienie pozwoli na uporządkowanie oraz pogłębienie informacji o polskich kwaterach, cmentarzach, grobach - miejscach spoczynku żołnierzy Wojska Polskiego. Odrębna sekcja w rubryce poświęcona jest kolumnom ku czci Konstytucji 3 maja zdokumentowanym przez placówkę na terenie dzisiejszej Białorusi.

  Przedstawione poniżej miejsca to jedynie część wszystkich polskich kwater znajdujących się na terytorium Republiki Białoruś. Informacje w zakładce "Miejsca Pamięci Narodowej" będą systematycznie uzupełniane.

   

   

  Obwód Miński

   

   

   

  Dołhinów

   

  Kleck

   

  Krzywicze

   

  Kurzeniec

   

  Miadzioł

   

  Naliboki

   

  Nieśwież

   

  Nowy Świerżeń

   

  Olszewo

   

  Radoszkowicze

   

  Rubieżewicze

   

  Snów

   

  Użanka

   

  Wilejka (nowe)

   

  Wszystkie sekcje z zakładce "Miejsca Pamięci Narodowej" zostały podlinkowane. W celu zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat miejsc z powyższej listy, należy kliknąć na nazwę miejscowości lub nacisnąć nazwę odpowiedniej miejscowości w sekcji po lewej stronie.

   


  Obwód Witebski

   

   

  Berezwecz

   

  Brasław

   

  Czeczuki

   

  Dokszyce

   

  Draguny (nowe)

   

  Duniłowicze

   

  Falewicze/Buraki (nowe)

   

  Głębokie

   

  Hermanowicze (nowe)

   

  Jazno

   

  Królewszczyzna

   

  Łużki (nowe)

   

  Łyntupy

   

  Miłasze

   

  Miory

   

  Podświle

   

  Postawy

   

  Słobódka/Psuja (nowe)

   

  Świrduny

   

                Widze 

   

  Wołkołata

   

  Zadoroże

   

  Wszystkie sekcje z zakładce "Miejsca Pamięci Narodowej" zostały podlinkowane. W celu zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat miejsc z powyższej listy, należy kliknąć na nazwę miejscowości lub wybrać nazwę odpowiedniej miejscowości w sekcji po lewej stronie.

   

   


  Informacje na temat "Miejsc Pamięci Narodowej" z obszaru Grodzieńskiego Okręgu Konsularnego znajdują się na stronie internetowej Konsulatu Generalnego RP w Grodnie. Zachęcamy do przeglądania pod linkem: www.grodno.msz.gov.pl/pl/polacy/miejsca_pamieci_narodowej/

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: