close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • WSPÓŁPRACA KULTURALNA

 • Dyplomacja publiczna i kulturalna stanowi wizytówkę Polski w Świecie. To dzięki niej przekazujemy społeczności międzynarodowej informacje o naszej kulturze, tradycjach, historii, wartościach. Ta gałąź dyplomacji to także nośnik wiedzy o osiągnięciach polskiego procesu transformacji, zapoczątkowanego w 1989 roku, osiągnięciach w dziedzinie nauki, korzyściach płynących z integracji Polski ze strukturami międzynarodowymi.

   

  Dzięki realizacji zadań z zakresu dyplomacji publicznej i kulturalnej na Białorusi, mamy unikalną możliwość codziennego przybliżania białoruskim odbiorcom tego co w wiedzy o Polsce najbardziej wartościowe, świeże i subtelne. Nasze bliskie sąsiedztwo, bliskie tradycje oraz bliskie wartości, sprawiają, że polska oferta w tym zakresie staje się niezwykle atrakcyjna i poszukiwana.

   

  W celu zapewnienia wysokiego poziomu wzajemnej współpracy w dziedzinie kultury i nauki, polska placówka utrzymuje stały kontakt z szerokim spektrum przedstawicieli sztuki, literatury, muzyki, teatru oraz środowiska akademickiego. Dodatkowo Ambasada RP w Mińsku konsekwentnie wspiera promocję języka polskiego, polskiego szkolnictwa wyższego wśród społeczeństwa białoruskiego oraz kontakty między polskimi i białoruskimi historykami, archiwistami i muzealnikami.

   

  Flagowymi projektami polskiej placówki dyplomatycznej pozostają: Nagroda im. J. Giedroycia dla najlepszego utworu literackiego w języku białoruskim, Miesiąc Literatury Polskiej w Mińsku oraz Ogólnobiałoruskie Dyktando Języka Polskiego.  

   

  Zachęcamy do bieżącego śledzenia informacji pojawiających się na stronach ambasady: Wydarzenia w 2014 roku.

   

  Za realizację projektów dyplomacji publicznej i kulturalnej w Ambasadzie RP w Mińsku odpowiada II sekretarz Elżbieta Iniewska, kontakt: elzbieta.iniewska@msz.gov.pl

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: