close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 5 grudnia 2018

  Ambasador RP na Białorusi Artur Michalski opowiedział w porannym programie białoruskiej stacji STV o rozpoczynającym się 5 grudnia w Mińsku Festiwalu Polskich Filmów na Białorusi „Wisła”.

  Współorganizowane przez Ambasadę RP w Mińsku i Fundację Wspieram wydarzenie przyciąga uwagę mińszczan, którzy znają nazwiska sław polskiego kina takich jak Andrzej Wajda, Jerzy Kawalerowicz, Krzysztof Kieślowski, czy Krzysztof Zanussi, ale chcieliby poznać najnowsze produkcje. Dlatego prowadzący program śniadaniowy „Poranek – studio dobrego nastroju” - Julia Szpilewskaja i Jurij Carew, pytali co charakteryzuje współczesne polskie kino i jakie filmy będzie można obejrzeć w czasie trwania festiwalu.

   

  Tegoroczny festiwal „Wisła” w Mińsku, to przede wszystkim współczesne filmy familijne i komedie, czyli takie, które w Polsce są niezwykle popularne, a cytaty z nich stały się już kultowe. Dlatego mamy nadzieję -  jak powiedział w programie Ambasador - że lekkie kino familijne z Polski rozweseli ten smutny i szary czas na progu zimy, w pierwszych dniach grudnia.

   

  Festiwal Polskich Filmów na Białorusi „Wisła” potrwa od 6 do 9 grudnia. Filmy będą wyświetlane w kinie „Centralnym” przy prospekcie Niezależności 13. Szczegóły na stronie http://www.festiwalwisla.pl/bialorus/2018/program-ru. Wstęp na wszystkie filmy jest bezpłatny.

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: