close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 15 stycznia 2019

  12 stycznia w Zalesiu pod Smorgoniami odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Hipoterapia dla efektywnej rehabilitacji osób niepełnosprawnych”, zrealizowanego w 2018 roku przez Ambasadę RP w Mińsku we współpracy z zaleskim „Muzeum-siedzibą M.K. Ogińskiego”.

  Ambasada wsparła rozwój Muzeum w zakresie rehabilitacji dzieci z różnymi schorzeniami. W ramach projektu zakupionych zostało pięć koni, w tym kucyki, które służyć będą do zajęć z hipoterapii. Zakupiony został również sprzęt umożliwiający jazdę konną.

   

  Uroczyste podsumowanie projektu, z udziałem przedstawicieli Ambasady RP w Mińsku, kierownictwa i pracowników organizacji partnerskiej: „Muzeum-siedziby M.K. Ogińskiego”, miejscowych mieszkańców i władz rejonu (powiatu) smorgońskiego – obejmowało bogaty program artystyczny, przygotowany przez Muzeum. Zorganizowano m.in. bal w strojach z epoki księcia Michała Kleofasa Ogińskiego, a rekonstruktorzy z Mińska demonstrowali licznie zgromadzonym swój wysoki kunszt jazdy (i fantazji!) ułańskiej.

   

   „Hipoterapia dla efektywnej rehabilitacji osób niepełnosprawnych” to jeden z siedmiu projektów małych grantów, zrealizowanych w 2018 roku przez Ambasadę RP w Mińsku w ramach programu „Polska pomoc”. Budżet projektu wyniósł 35 000 EUR. 

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: