close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 26 października 2016

  Podsekretarz stanu w MSZ Marek Ziółkowski odbył konsultacje polityczne z przedstawicielami białoruskiego MSZ. Rozmowy odbyły się na marginesie wizyty delegacji Rządu RP w Mińsku.

  Ze strony białoruskiej w spotkaniu wzięła udział wiceminister spraw zagranicznych Białorusi Alena Kupczyna. W trakcie rozmów wiceszef polskiego MSZ poruszył kwestie normalizacji relacji polsko-białoruskich, w tym sytuację mniejszości polskiej na Białorusi, współpracy oświatowej, dialogu historycznego, a także dalszego rozwoju współpracy gospodarczej i transgranicznej. Obie strony omówiły także relacje Białorusi z Unią Europejską, OBWE oraz Radą Europy po wyborach parlamentarnych. 

   

  Minister Marek Ziółkowski spotkał się również z przedstawicielami środowisk niezależnych, w tym z posłanką Zjednoczonej Partii Obywatelskiej Hanną Kanapacką, która zwyciężyła w wyborach parlamentarnych w jednym z okręgów Mińska.

   

  W Mińsku w dniach 24-25 października przebywała delegacja polskiego rządu pod przewodnictwem wicepremiera Mateusza Morawieckiego. W skład delegacji wchodzili obok MSZ przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwa Skarbu Państwa i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

   

  Wizyta wpisuje się w proces normalizacji relacji pomiędzy Polską a Białorusią, która zapoczątkowana została wizytą Ministra Witolda Waszczykowskiego w marcu 2016 roku. 
   

  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: