close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • WYDARZENIA W OBIEKTYWIE

 • 17 listopada 2014

  Tematem przewodnim tegorocznego przyjęcia narodowego było polskie jabłko.

   

   

  Ambasada RP w Mińsku zaprosiła w tym roku gości na przyjęcie narodowe z okazji święta 11 listopada do Pałacu Republiki. W wydarzeniu udział wzięło ponad 500 osób, w tym wiceminister spraw zagranicznych Białorusi, A. Kupczyna, przedstawiciele mniejszości polskiej na Białorusi, białoruskiej administracji, społeczeństwa, kościoła, mediów oraz biznesu.

   

   

   

  Podczas przyjęcia goście mieli okazję skosztować najlepszych specjałów kuchni polskiej, przygotowanych na tę okazję przez kucharzy Zamku w Pułtusku, których zaprosiliśmy do Mińska. Dzięki temu mogliśmy połączyć przyjęcie narodowe z promocją polskiej kuchni.

   

   

   

   

  Tematem przewodnim przyjęcia było w tym roku polskie jabłko - z tej okazji podczas tradycyjnego, powitalnego, toastu szampana zastąpił polski cydr. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć wystawę o polskich jabłkach, przygotowaną we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz poczęstować się jabłkami, które czekały w atrakcyjnie skomponowanych koszach. Dodatkowo na stołach serwowane były potrawy sporządzone w oparciu o ten polski owoc.

   

   

   

  Hymny Polski i Białorusi wykonane zostały przez znakomity, polonijny chór Społem. W trakcie przyjęcia natomiast, uczestnicy mogli posłuchać m.in. Poloneza w wykonaniu kwartetu Riviera, zaproszonego do współpracy dzięki uprzejmości Instytutu Polskiego w Mińsku.

   

   

   

    

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: