close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • WYDARZENIA W OBIEKTYWIE

 • 3 września 2015

  Chargé d'affaires a.i. Michał Chabros i Konsul Generalny RP w Grodnie Andrzej Chodkiewicz odwiedzili szkoły z polskim językiem nauczania z okazji inauguracji roku szkolnego.

  Polscy dyplomaci wzięli udział w uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Grodnie. Uroczystość była okazją do pożegnania Konsula A. Chodkiewicza z uczniami w związku z planowanym zakończeniem misji dyplomatycznej.

   

   

   

   

   

  Pierwsze kroki w szkole postawiły oczywiście Pierwszaki. Ich powitanie w nowych progach było wyjątkowo barwne, ciepłe i uroczyste.

   

   

   

  Po zakończeniu uroczystości była także chwila na spacer po szkole. Dyrektor szkoły pokazała gościom klasy oraz szkolną bibliotekę. Przy okazji uczniowie podzielili się świeżymi wrażeniami z niedawnych kolonii spędzonych w różnych miastach Polski, zarówno w górach, jak i nad morzem.

   

   

   

  W szkole z polskim językiem nauczania w Wołkowysku odbyło się oficjalne otwarcie nowej świetlicy dla dzieci. Od nowego roku szkolnego uczniowie szkoły będą wypoczywać i spędzać wolne chwile w bardzo komfortowych warunkach. W dalszej kolejności dyrekcja szkoły planuje stworzenie przy budynku świetlicy placu zabaw.

   

   

   

   

  W takcie wizyty w szkole polscy dyplomaci mieli przyjemność poznać warunki nauki w szkole oraz porozmawiać z nauczycielami i uczniami.

   

   

   

   

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: