close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 7 lutego 2017

  Po czterech latach polskie stoisko powróciło na Międzynarodowe Targi Książki w Mińsku, które odbywają się w dniach od 8 do 12 lutego 2017 r. w centrum wystawowym Belexpo.

  W  uroczystym otwarciu targów wziął udział dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski. Polskie stoisko odwiedzili minister informacji Lilia Ananicz oraz pierwszy zastępca szefa administracji prezydenta Maksim Ryżenkow, którzy wyrazili zadowolenie z polskiej obecności na największej imprezie związanej z rynkiem książki na Białorusi. - Nic tak nie zbliża jak książka, zwłaszcza narodów sąsiedzkich - stwierdziła minister Ananicz.

  „Polska obecność tutaj to bardzo pozytywne i potrzebne wydarzenie. Chcemy jak najszerszych kontaktów z białoruskimi wydawcami” – powiedział dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski. „To próba spojrzenia na nowo na naszą współpracę z Białorusią, ale także z każdym z naszych sąsiadów na Wschodzie. Dlatego zależało mi na tym, by osobiście być tu, w Mińsku”.

   

  Polskie stoisko jest podzielone na część komercyjną, gdzie można nabyć prezentowane książki z Polski oraz polskich autorów w języku polskim lub przekładzie na języki białoruski i rosyjski. W części wystawowej prezentowane są natomiast wydania zrealizowane przy udziale Instytutu Polskiego w Mińsku oraz Instytutu Książki. Na stoisku można także otrzymać aktualne informacje o Polsce oraz polskim rynku wydawniczym.

  W programie przewidziano m.in. spotkanie autorskie z jednym najbardziej znanych twórców współczesnej polskiej literatury s-f Jarosławem Grzędowiczem, prezentację białoruskich przekładów książek Stanisława Lema oraz Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, prezentację białoruskiego przekładu powieści „Nadberezyńcy” Floriana Czernyszewicza oraz prezentację książek dla dzieci wydawnictwa Wytwórnia połączoną z warsztatami.

  Dodatkowe informacje:

  www.instpol.by

  www.facebook.com/instytutpolski.wminsku

  www.vk.com/instytut_polski_w_minsku

  Polskie stoisko zorganizowała Ambasada RP w Mińsku, Instytut Polski w Mińsku wraz Instytutem Polskim oraz firmą Ars Polona. Partner stoiska: UNIBEP

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: