close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 30 lipca 2019

  W czwartek 25 lipca, z pewnym wyprzedzeniem, odbyło się w Mińsku przyjęcie z okazji Dnia Wojska Polskiego połączone z pożegnaniem attaché obrony Rzeczypospolitej Polskiej w Mińsku płk Arkadiusza Szweca.

  Podczas części oficjalnej podkreślono znaczenie niepodległości jako wartości nadrzędnej dla Polski. Charge d’affaires a.i. Marcin Wojciechowski podziękował wcześniejszym pokoleniom za to, że dzięki ich ofierze i poświęceniu żyjemy dziś w niepodległym kraju. - Dzień Wojska Polskiego przypomina nam o niepodległości, której czasem trzeba bronić, a czasem trzeba o nią walczyć. Chylimy głowy przed naszymi przodkami, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Ojczyznę , czasem za cenę ich życia. Zarazem dziękujemy Bogu, że żyjemy w czasach pokoju. I prosimy Go, żeby tak było zawsze – powiedział dyplomata.

   

   

  Generał Oleg Wojnow, dyrektor departamentu współpracy międzynarodowej w białoruskim Ministerstwie Obrony, odnotował pozytywną dynamikę resortowych kontaktów z Polską w ciągu kilku ostatnich lat. Podziękował także płk Arkadiuszowi Szwecowi, że swoją pracą przyczynił się do poprawy relacji dwustronnych, w tym także pomiędzy resortami obrony obu państw, oraz do budowy zaufania pomiędzy sąsiadami.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: