close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • POMYSŁ NA POLSKI

 • Wszystkich, pragnących poznać tajniki języka polskiego, zapraszamy na nową stronę "Pomysł na polski. Fachowe publikacje dla nauczycieli i nie tylko" www.jpolski.by

   

  Portal został uruchomiony przede wszystkim z myślą o nauczycielach języka polskiego, w celu ułatwienia im pracy w szkołach i placówkach oświatowych na różnych poziomach nauczania i w różnych formach wykładowych.

   

  Na stronie www.jpolski.by nauczyciele będą mogli znaleźć między innymi: programy i plany nauczania, konspekty lekcji, scenariusze na każdą okazję, różnorodne materiały lekcyjne, karty zadaniowe, opisy podręczników, wybór tekstów literackich o różnej tematyce, informacje o rocznicach historycznych i literackich, a także materiały dotyczące wychowania przedszkolnego i psychologii w szkole. Z myślą o starszych uczniach zostanie zamieszczona niezbędna informacja dla maturzystów. 

   

  Powstanie także specjalny kącik dla tych wszystkich, którzy znajomość języka polskiego pragną połączyć z wiedzą o Polsce, jej kulturze i tradycji. 

   

  Pomysł na polski pomoże znaleźć linki do polskich i polonijnych stron o tematyce edukacyjnej i stanie się dla nauczycieli platformą do wymiany doświadczeń. Na portalu zostanie uruchomiona Poradnia Językowa, która ułatwi rozwiązywanie językowych dylematów.

   

  Zapraszamy wszystkich do współpracy i korzystania z Pomysłu na polski: www.jpolski.by

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: