close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 10 czerwca 2019

  Departament Współpracy Ekonomicznej MSZ informuje, że w dniu 12 czerwca 2019 r. w stolicy Białorusi odbędą się warsztaty OECD pt. „Tworzenie ram instytucjonalno-prawnych dla przedsiębiorczości społecznej na Białorusi”. Seminarium jest elementem realizowanego przez OECD i finansowanego przez Polskę projektu, we wdrażanie którego zaangażowani są też przedstawiciele z polskiej administracji rządowej, środowiska akademickiego, władz lokalnych oraz organizacji pozarządowych.

   Celem projektu jest wsparcie działań władz białoruskich podejmowanych na rzecz opracowania przepisów i regulacji, które lepiej sprzyjać będą rozwojowi ekonomii społecznej.

   

   W warsztatach w Mińsku wezmą udział polscy i zagraniczni eksperci. Podczas dyskusji poruszone będą takie tematy, jak: ułatwienie dostępu przedsiębiorstw społecznych do różnych źródeł finansowania, otoczenie prawne, instytucjonalne i regulacyjne dla ekonomii społecznej,  identyfikacja czynników sprzyjających podwyższaniu kwalifikacji przez przedsiębiorców społecznych i rozwojowi ich działalności, metody dokonywania oceny efektu społecznego. Spotkanie otworzą: wiceminister Pracy i Opieki Społecznej Republiki Białorusi Andrej Łobowicz oraz ze strony polskiej- Dyrektor Departamentu Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: