close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 16 grudnia 2016

  O rozwoju relacji gospodarczych, kulturalnych oraz w dziedzinie oświaty Ambasador RP na Białorusi Konrad Pawlik rozmawiał w czwartek z Gubernatorem Obwodu Mohylewskiego Władimirem Domaniewskim. Wziął także udział w koncercie świątecznym w szkole z językiem polskim.

  Podczas spotkania z Gubernatorem Obwodu Mohylewskiego Władimirem Domaniewskim Ambasador Konrad Pawlik podziękował za wsparcie władz regionalnych dla nauki języka polskiego w szkole średniej  nr 2 w Mohylewie. Podkreślił, że fundamentem polskiej współpracy międzyregionalnej z Obwodem Mohylewskim powinna być gospodarka, kultura oraz nauka.

   

  Gubernator Domaniewski zaprosił do udziału w przyszłorocznych obchodach 750-lecia Mohylewa – miasto otrzymało prawa miejskie na mocy prawa magdeburskiego w 1577 roku decyzją króla Stefana Batorego.

   

  Podczas swojej wizyty Ambasador Pawlik wziął także udział w spotkaniu świątecznym w szkole z językiem polskim, gdzie rozstrzygnął tradycyjny, doroczny konkurs na najładniejszą choinkę wykonaną przez uczniów, odwiedził klasę z językiem polskim oraz wręczył paczki świąteczne.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: