close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 6 marca 2019

  Delegacja Ministerstwa Infrastruktury odwiedziła Mińsk w dniach 1-2 marca. Podczas rozmów z kierownictwem białoruskiego Ministerstwa Transportu i Komunikacji ministrowie Andrzej Adamczyk i Aleksiej Awramenko podpisali Umowę o utrzymaniu granicznych kolejowych obiektów mostowych na polsko-białoruskiej granicy państwowej.

   

  Podczas spotkania z polską delegacją minister A. Awramienko podkreślił, że podpisanie umowy o utrzymaniu granicznych kolejowych obiektów mostowych na granicy jest przykładem i dowodem efektywnej współpracy dwustronnej, potwierdzeniem czego są również wzrosty przewozów towarowych i pasażerskich pomiędzy obydwoma krajami osiągnięte. Strona białoruska odnotowała w 2018 roku w tym zakresie dwucyfrową dynamikę – zarówno w zakresie kolejnictwa jak i lotnictwa.

   

  Podczas spotkania 1 marca omówiono całe spektrum bieżących spraw oraz wyzwań w drogownictwie, kolejnictwie i lotnictwie m.in. perspektywy, znaczenie i korzyści dla obu krajów z realizacji projektu Via Carpatia. Obie strony zgadzają się, że kluczowa w obecnej sytuacji jest rozbudowa infrastruktury transportowej między obydwoma krajami. Strona BY liczy na pozyskanie na finansowanie niektórych z nich środków unijnych.

   

  Dzień wcześniej (28.02 br.) osobna delegacja ekspertów z Ministerstwa Infrastruktury i Ministerstwa Finansów RP przeprowadziła negocjacje ws. międzyrządowej Umowy o budowie nowego drogowego granicznego obiektu mostowego przez rzekę Bug na przejściu Sławatycze-Domaczewo.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: