close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 28 czerwca 2019

  Umowę ws. budowy nowego mostu drogowego na przejściu granicznym Sławatycze-Domaczewo podpisali w czwartek 27 czerwca w Mińsku minister infrastruktury RP Andrzej Adamczyk i białoruski minister transportu i komunikacji Alaksiej Awramienka.

  Minister Adamczyk po podpisaniu umowy mówił: „Stary most jest w bardzo złym stanie, dlatego rządy Polski i Białorusi postanowiły wybudować nowy, bezpieczny, komfortowy most, który pozwoli przejeżdżać samochodom o pełnych obciążeniach”. Rozmowy ze stroną białoruską Adamczyk określił jako „bardzo konstruktywne”.

   

  Realizacja projektu ma potrwać do czterech lat w związku z tym, że Polska musi sporządzić raport oddziaływania na środowisko i zgodnie z dyrektywami UE uzyskać decyzję środowiskową. Minister Awramienka dodał, że budowa może rozpocząć się już w przyszłym roku. „Podobnie jak strona polska, jesteśmy zainteresowani, by nastąpiło to jak najszybciej” – powiedział.

   

  Podczas obrad polsko-białoruskiej grupy roboczej ds. współpracy w dziedzinie transportu omawiano  kwestie współpracy dwustronnej, rozwój infrastruktury granicznej, budowę mostów kolejowych i drogowych, modernizację obiektów infrastrukturalnych po obu stronach granicy. Minister Adamczyk wskazał, że najpóźniej do 2025 r. autostrada A2 zostanie poprowadzona do granicy z Białorusią.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: