close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 30 czerwca 2016

  Ambasador RP na Białorusi Konrad Pawlik odwiedził Pińsk i Mołotkowicze, gdzie spotkał się z przedstawicielami władz, Kościoła rzymskokatolickiego oraz zapoznał się z efektami projektów finansowanych w ramach Polskiej Pomocy

  Od trzech lat na terenie rejonu pińskiego Ambasada RP w Mińsku realizuje projekty wsparcia mołotkowickiej szkoły-internatu dla dzieci sierot finansowane ze środków Polskiej Pomocy. Celem projektów jest lepsze przygotowanie uczniów szkoły do podjęcia pracy, zdobycia kwalifikacji zawodowych i osiągnięcia samodzielności w dorosłym życiu. W ramach projektów zakupiono m.in. sprzęt do produkcji mebli, tworzenia ram do obrazów, szycia oraz produkcji kostki brukowej. Utworzono także punkt ksero, laminowania i oprawiania obrazów, w którym uczniowie szkoły zdobywają doświadczenia zawodowe, socjalizują się i zarabiają pierwsze pieniądze.

   

  Podczas wizyty przeprowadzono także rozmowy z władzami rejonowymi o perspektywach współpracy z partnerami z Polski, zapoznano się z potencjałem miejscowych przedsiębiorstw oraz doszło do spotkania z biskupem pińskim ks. Antonim Dziemianką, który przedstawił pracę diecezji obejmującej południe Białorusi.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: