close

  • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

     

  • PSUJA/SŁOBÓDKA

  • 27 listopada 2015

    Cmentarz położony jest w pobliżu nieistniejącej już obecnie wsi Słobódka, położonej na południe od miejscowości Psuja.

     

    Kwatera znajduje się pod opieką szkoły podstawowej z Psui.

     

    Żołnierze WP polegli pod Słobódką

     Wg. Listy Strat Wojska Polskiego

     

     

    Andrzejewski Stanisław

    kpr.

    48 p.strz.                             pl. 10 VI 1920

     

    Antosz Franciszek

    strz.

    48 p.strz.

    pl. 10 VI 1920

     

    Badowski Antoni

    strz.

    48 p.strz.

    pl. 14 VI 1920

     

    Borysiewicz Piotr

    strz.

    lidzki p.strz.

    pl. 29 VII 1919

     

    Bubisz Władysław

    kpr.

    48 p.strz.

    pl. 10 VI 1920

     

    Buchaniec Jan

    szer.

    38 p.strz.

    pl. 24 II 1920

     

    Cichowicz Jan

    plut.

    8 p.p.leg.

    pl. 14 VI 1919

     

    Ciesielski Wojciech

    kan.

    8 p.a.p.

    pl. 16 VI 1920

     

    Cieślak Stanisław

    kan.

    8 p.a.p.

    pl. 16 VI 1920

     

    Czapski Bronisław

    strz.

    144 p.strz.

    pl. 21 VI 1920

     

    Czarnecki Wacław

    uł.

    7 p.uł.

    pl. 28 VII 1919

     

    Ćwiertniak Jan

    strz.

    48 p.strz.

    pl. 4 VII 1920

     

    Dębiniak Franciszek

    strz.

    48 p.strz.

    pl. 10 VI 1920

     

    Drypa Wawrzyniec

    strz.

    48 p.strz.

    pl. 10 VI 1920

     

    Gołembiewski Florian

    strz.

    48 p.strz.

    pl. 16 VI 1920

     

    Grabowski Leon

    uł.

    jazda tatarska

    pl. 9 XI 1919

     

    Grzemski Wojciech

    szer.

    68 p.p.

    pl. 20 V 1920

     

    Haupa Edmund

    sierż.

    48 p.strz.

    pl. 10 VI 1920

     

    Jagielski Marian

    strz.

    48 p.strz.

    pl. 4 VII 1920

     

    Jaguś Jan

    strz.

    48 p.strz.

    pl. 10 VI 1920

     

    Kantczak Konrad

    st.szer.

    68 p.p.

    pl. 20 V 1920

     

    Kądziela Piotr

    szer.

    32 p.p.

    pl. 23 V 1920

     

    Kowalczyk Antoni

    szer.

    6 p.p.leg.

    pl. 27 V 1919

     

    Kretschner Gustaw

    plut.

    48 p.strz.

    pl. 10 VI 1920

     

    Kurzyk Stanisław

    strz.

    48 p.strz.

    28 VI 1920

     

    Kwiatkowski Stanisław

    kpt.

    8 p.a.p.

    pl. 16 VI 1920

     

    Lampart Abraham

    strz.

    48 p.strz.

    pl. 10 VI 1920

     

    Marciniak Feliks

    szer.

    68 p.p.

    20 V 1920

     

    Moczek Jan

    strz.

    48 p.strz.

    pl. 14 VI 1920

     

    Moskalewicz Stanisław

    strz.

    48 p.strz.

    pl. 10 VI 1920

     

    Olędzki Witold

    plut.

    jazda tatarska

    pl. 9 XI 1919

     

    Olkowski Bolesław

    strz.

    48 p.strz.

    pl. 10 VI 1920

     

    Olszówka Zygmunt

    szer.

    38 p.strz.

    pl. 24 II 1920

     

    Olszta Jan

    strz.

    48 p.strz.

    pl. 10 VI 1920

     

    Ostrzega Dawid

    strz.

    48 p.strz.

    pl. 11 VI 1920

     

    Przybyszewski Feliks

    strz.

    48 p.strz.

    pl. 21 VI 1920

     

    Sielecki Marian

    st.strz.

    48 p.strz.

    pl. 10 VI 1920

     

    Sobczyński Izydor

    szer.

    8 p.p.leg.

    pl. 14 VI 1919

     

    Sokół Adam

    strz.

    48 p.strz.

    pl. 10 VI 1920

     

    Szewczyk Walenty

    kpr.

    38 p.strz.

    pl. 24 II 1920

     

    Szukic Edward

    szer.

    5 p.p.leg.

    + --- 14 V 1919

     

    Szwagrzyk Jan

    strz.

    48 p.strz.

    pl. 10 VI 1920

     

    Ślązak Edward

    strz.

    48 p.strz.

    pl. 10 VI 1920

     

    Trojanowski Andrzej

    strz.

    48 p.strz.

    pl. 10 VI 1920

     

    Tumanek Józef

    strz.

    48 p.strz.

    pl. 16 VI 1920

     

    Walaszczyk Marian

    strz.

    48 p.strz.

    pl. 10 VI 1920

     

    Włodarczyk Jan

    strz.

    48 p.strz.

    pl. 10 VI 1920

     

    Wojciechowski Roman

    strz.

    48 p.strz.

    pl. 10 VI 1920

     

    Wojnicki Jan

    strz.

    48 p.strz.

    pl. 10 VI 1920

     

    Wrzosek Piotr

    wachm.

    jazda tatarska

    pl. 9 XI 1919

     

    Zegarski Franciszek

    por.

    48 p.strz.

    pl. 9 VI 1920

     

    Zemski Józef

    szer.

    68 p.p.

    pl. 20 V 1920

     

    Ziejewski Marcin

    strz.

    48 p.strz.

    pl. 14 VI 1920

     

    Żórawek Paweł

    szer.

    36 p.p.

    pl. 14 IX 1920

     

     

     

     

    Opracował Konsul Adam Rafał Kaczyński

     

     

    Drukuj Drukuj Podziel się treścią: