close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • OGŁOSZENIA WYDZIAŁU KONSULARNEGO

 • 28 października 2016

  Od 26 października można zwiedzać bez wiz Kanał Augustowski na Białorusi. W życie wszedł dekret wydany w sierpniu przez prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenkę o ruchu bezwizowym. Na Białorusi bez wizy można przebywać do pięciu dni. W ten sposób można m.in. odwiedzić Grodno.

  Zgodnie z punktem 4 Dekretu Prezydenta Republiki Białorusi z dnia 23 sierpnia 2016 r. Nr 318 O wprowadzeniu bezwizowego trybu wjazdu i wyjazdu obywateli państw obcych, od 26 października 2016 r. możliwy jest wjazd w strefę Kanału Augustowskiego oraz do Grodna w ramach odwiedzania specjalnego parku turystyczno-rekreacyjnego „Kanał Augustowski” przy bezwizowym trybie wjazdu do Republiki Białorusi.

  Bezwizowy wjazd na okres 5 dni  może się odbywać przez przejścia graniczne z Polską: Lesnaja (Rudawka), Bruzgi (Kuźnica Białostocka), z Republiką Litewską: przez przejścia graniczne Prywałka (Szandubra), Prywałka (Rajgardas).

  Aby wjechać w rejon Kanału Augustowskiego należy posiadać ważny paszport oraz specjalne zezwolenie na prawo do przebywania w strefie bezwizowej. Dokument będzie wydawany przez białoruskie firmy turystyczne działające na terytorium Grodna i Parku „Kanał Augustowski”. Zamówienia na wycieczki można składać drogą elektroniczną.

  W przypadku konieczności przedłużenia pobytu na Białorusi należy zgłosić się do najbliższego Wydziału Spraw Wewnętrznych w celu wyrobienia wizy. Przekroczenie terminu pobytu będzie podlegać karze administracyjnej.

  Dodatkowe informacje pod adresem: http://grodnovisafree.by/index.php?lang=pl .

  kanal1
  kanal2
  kanal3
  kanal4
  kanal5
  kanal6

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: