close

  • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

     

  • OGŁOSZENIA WYDZIAŁU KONSULARNEGO

  • 20 listopada 2015

    Dwanaście najlepszych prac plastycznych, zainspirowanych polskim wierszem, zostało wybranych do kalendarza na 2016 ok.

    Celem konkursu organizowanego przez Ambasadę RP w Mińsku oraz Miński Oddział Miejski Polskiej Macierzy Szkolnej, było popularyzowanie poezji polskiej wśród dzieci, rozwijanie wyobraźni oraz doskonalenie umiejętności plastycznych u uczniów. Uczestnik konkursu samodzielnie wybierał wiersz w języku polskim z gatunku poezji dziecięcej i na jego podstawie przygotowywał pracę plastyczną.

     

    Do konkursu zgłoszone zostały 44 prace uczniów z Mińskiego Okręgu Konsularnego. Jury zdecydowało o wyborze 13 najlepszych prac do kalendarza (po jednym obrazku na okładkę i dwanaście miesięcy) oraz wyróżnieniu kolejnych ośmiu.

     


    Laureaci konkursu

     

    styczeń:

     

    Daniel Saszkow, 10 lat, Szkolny Punkt Konsultacyjny, Mińsk, do wiersza "Zima" Antonety-Anny Bednarek

     

     

     

     

    luty:

     

    Oleńka Uszakowa, 13 lat, Gimnazjum nr 41 , Mińsk do wiersza "Kotek" Juliana Tuwima

     

    marzec:

     

    Ksienia Miłosiendowa, 8 lat, Gimnazjum nr 12, Wilejka, do wiersza "Nasza rodzina" Danuty Wawiłow

     

    kwiecień:

     

    Eugeniusz Pachomow, 11 lat, Gimnazjum nr 3, do wiersza "Trójkątna bajka" Danuty Wawiłow

     

     

    maj:

     

    Katarzyna Aleksandrowicz, 10 lat, Szkolny Punkt Konsultacyjny, Mińsk, do wiersza "Zielono mam w głowie" Kazimierza Wierzyńskiego

     

     

    czerwiec:

     

    Palina Korsak, 11 lat, Gimnazjum nr 2, Mińsk, do wiersza "Cuda i dziwy", Juliana Tuwima

     

    lipiec:

     

    Alesia Zagorska, 13 lat, Szkoła Średnia nr 1, Wołożyn, do utworu "Świtezianka", Adama Mickiewicza

     

     

    sierpień:

     

    Anastazja Siergiejenia, 11 lat, Szkoła Średnia nr 83, Mińsk do wiersza "Co dzieci widziały w drodze" Marii Konopnickiej

     

     

    wrzesień:

     

    Dziemid Dziargaj, 9 lat, Gimnazjum nr 9, Mińsk, do wiersza "Grzyby" Ireny Landau

     

    październik:

     

    Aleksandra Titulenko, 9 lat, Gimnazjum nr 2, Wilejka do wiersza "Jesień u fryzjera" Danuty Gellner

     

    listopad:

     

    Waleria Warapaj, 11 lat, Szkoła Średnia, Szczomyślica, do wiersza "Taniec Iskry"  Leszek Sulima-Ciundziewicki

     

    grudzień:

     

    Jan Kalewicz, 9 lat, Gimnazjum nr 9, Mińsk do wiersza "Gdzie jest Mikołaj?" Danuty Gellner

     

     

    Okładka kalendarza:

     

    Daria Statkiewicz, 13 lat, Szkolny Punkt Konsultacyjny, Mińsk, do utworu "Jesień"

     

     


    Prace wyróżnione:

     

     

    1. Dmitry Chmyl, 12 lat, Szkoła Średnia, Szczomyślica za pracę do wiersza „Zapach czekolady”, Danuta Wawiłow
    2. Paweł Ostaszow, 12 lat, Szkoła Średnia, Szczomyślica, za pracę do utworu „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”, Konstanty Ildefons Gałczyński
    3. Uścinia Biadasz, 9 lat, Gimnazjum nr 9, Mińsk za pracę do wiersza „Bursztynowy ptaszek”, Tadeusz Różewicz
    4. Miłana Karkotko, 9 lat, Gimnazjum nr 2, Wilejka, za pracę do wiersza „Nasza rodzina”, Danuta Wawiłow
    5. Weronika Kabak, 9 lat, Gimnazjum nr 2, Wilejka, za pracę do wiersza „Jesień u fryzjera”, Danuta Gellnerowa
    6. Oleńka Uszakowa, 13 lat, Gimnazjum nr 41, Mińsk, za pracę do wiersza „Jesienią”, Maria Konopnicka
    7. Alesia Harunowicz, 13 lat, Szkoła Średnia nr 1, Wołożyn, za pracę do utworu „Grażyna”, Adam Mickiewicz
    8. Repkina Daria, 11 lat, Gimnazjum nr 3, Mińsk, za pracę do wiersza „Jabłonka”, Maria Konopnicka

     

     

    Drukuj Drukuj Podziel się treścią: