close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • WYDARZENIA W 2014 ROKU

 •  

  2014 rok był dla Polski szczególnym okresem, w którym zbiegły się rocznice kluczowe dla współczesnej Polski - 25 lecie pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych, od których wszystko się zaczęło, 15 lecie wstąpienia do NATO oraz 10 lecie integracji z Unią Europejską, zwieńczone wyborem byłego premiera Polski Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej, jednej z najważniejszych instytucji UE.

   

  Z okazji 25 rocznicy pierwszych wolnych wyborów, Ambasada RP w Mińsku 4 czerwca br. zaprosiła przedstawicieli białoruskiego życia publicznego, korpusu dyplomatycznego oraz mniejszości polskiej na zamknięty pokaz filmu Andrzeja Wajdy pt. "Wałęsa. Człowiek z nadziei".

   

  10 rocznicę wielkiego rozszerzenia Unii Europejskiej świętowaliśmy natomiast podczas Pikniku Europejskiego, który udało się zorganizować we współpracy z przedstawicielstwami dyplomatycznymi wszystkich nowych państw członkowski, obecnych w Mińsku oraz delegacją UE, na działce przyszłej siedziby Ambasady RP w Mińsku.

   

  Atrakcyjne wydarzenia towarzyszyły także innym doniosłym rocznicom: 100 rocznicy wybuchu I wojny światowej oraz 100 rocznicy urodzin Jana Karskiego.

   

  Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi wydarzeniami z zakresu dyplomacji publicznej i kulturalnej, zorganizowanymi w tym roku.