close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • I, CULTURE ORCHESTRA

 •  

   

   

   

   

  Zespół utalentowanych młodych muzyków z Polski i krajów Partnerstwa Wschodniego: Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy, powołany przez Instytut Adama Mickiewicza w 2011 roku.

   

  Dotychczas odbyły się 3 rezydencje29 koncertów w 22 miastach w 15 krajach. Muzycy szkolący się pod okiem wybitnych wykładowców z czołowych orkiestr świata wystąpili m. in. w Filharmonii Berlińskiej (2011), Royal Festival Hall w Londynie (2011), Teatro Real w Madrycie (2011) oraz w Reykjaviku w sali koncertowej Harpa (2013). W 2014 roku ich koncerty znalazły się m. in. w programie Edinburgh International Festival oraz Baltic Sea Festival.

   

  Z I, CULTURE Orchestra  wystąpili tak znakomici soliści jak: Arabella Steinbacher , Agata Szymczewska, Alena Baeva, Peter Jablonski, Truls Mork, Khatia Buniatishvili, Johannes Moser, Alice Sara Ott, Simon Trpceski.

   

  Łącznie we wszystkich edycjach I, CULTURE Orchestra od 2011 roku udział wzięło 500 muzyków. W 2015 roku – podczas 5 edycji – wystąpi ich aż 110!

   

  To, co było tak imponujące w wykonaniu I, CULTURE Orchestra to  jego subtelność, powściągliwość i prostoduszna elokwencja – napisano w brytyjskim dzienniku The Guardian o sierpniowym koncercie I, CULTURE Orchestra.

   

  Mecenasem  I, CULTURE Orchestra jest Grupa Lotos.

   

  Kontakt dla mediów:

  Magdalena Mich

  Rzecznik Prasowy

  Instytut Adama Mickiewicza

  mmich@iam.pl

  +48 602 663 570